AKTUALNOŚCI - strona 2


81 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski rozpoczęte !!!

Tekst alternatywny
10 grudnia 2018 roku w czeladzkiej hali sportowej MOSiR zainaugurowane zostały 81 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski. Ich organizatorem jest Polska Federacja Ornitologiczna.
Ptaki, po raz pierwszy w historii organizacji mistrzostw, oceni międzynarodowe gremium sędziów.
Zapewne kilku, a może kilkunastu członków naszego Klubu zgłosiło do konkursów swoje ptaki i z niecierpliwością czekać będzie na wyniki.
Wszystkim im życzymy tytułów Mistrzów Polski, wyróżnień i nagród.
Święto hodowców ptaków zrzeszonych w Polskiej Federacji Ornitologicznej oraz wystawców niezrzeszonych w PFO, którzy zgłosili ptaki do konkursów uważać należy za rozpoczęte.


XX Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2018

Tekst alternatywny Nagrodzeni hodowcy z p. Prezydent Polskiej Federacji Ornitologicznej.


XX Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2018

Co prawda wystawa kanarków kształtnych w Łaziskach Górnych jeszcze trwa, jutro wręczenie nagród, ale już dzisiaj w sobotę 27 października 2018 roku kilka statystyk z tegorocznej wystawy.
1. Kanarki kształtne oceniali sędziowie z Niemiec, którzy zaprosili nasze stowarzyszenie, a raczej członków naszego stowarzyszenia do wystawiania ptaków u siebie. Być może wyniknie z tego jakaś głębsza współpraca. Zarząd Klubu będzie nad tym pracował.
2. Kanarki do konkursów zgłosiło 34 wystawców ptaków.
3. Do konkursów zgłoszonych zostało 51 kolekcji kanarków kształtnych i 156 ptaków w pojedynkach. Razem stanowi to 360 ptaków.
4. Zdobywcą Pucharu Polski Kanarków Kształtnych oraz Pucharu Ueffinga został p. Wojciech Kościelniak.
5. Najwyżej ocenioną kolekcją kanarków ( 375 pkt.) została kolekcja glosterów gładkich zielonych szeków (ponad 50% melaniny), której właścicielem jest p. Wojciech Kościelniak.
6. Najwyżej ocenionym kanarkiem pojedynczym został gloster gładki zielony szek (ponad 50% melaniny), którego właścicielem jest p. Jacek Dybich.

Zdjęcia z tegorocznej wystawy znajdziecie Państwo na stronie facebookowej Klubu. Serdecznie zapraszamy do oglądania.


XX Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2018

Tekst alternatywny Niemieccy sędziowie wraz z ekipą wystawców ptaków na pamiątkowej fotce.
XX Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2018

Tekst alternatywny Dla wystawców ptaków, z okazji dwudziestej wystawy kanarków kształtnych, organizowanej przez Klub Hodowców Kanarków Kształtnych w Łaziskach Górnych, czekają drobne upominki.
Każdy z Was otrzyma opisaną papierową torbę, a w niej kalendarz ścienny na rok 2019, zeszyt lęgów ptaków na następny sezon hodowlany, długopis z klubowym nadrukiem oraz smycz ze specjalnie wykonanym identyfikatorem z napisem "WYSTAWCA PTAKÓW".
Członkowie Klubu, nie wystawiający ptaków, którzy obecni będą na wystawie otrzymają torby papierowe, długopisy, zeszyty lęgów ptaków, kalendarze na rok 2019 oraz smycze z identyfikatorami z napisem "CZŁONEK KHKK".
Wystawcom kanarków kształtnych życzymy wysokich ocen swoich pupili, dyplomów, pucharów i medali.


XX Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2018

Tekst alternatywny Dla hodowców, którzy będą wystawiali ptaki na XX PUCHARZE POLSKI KANARKÓW KSZTAŁTNYCH Klub wynegocjował 15% zniżki na noclegi ze śniadaniem w hotelu Modus w Łaziskach Górnych, ul. św. Jana Pawła II 10b.
Numery telefonów do recepcji hotelu Modus: 722 796 222 i 32 789 95 00.
Ilość miejsc noclegowych ograniczona.


XX Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2018

Tekst alternatywny Szanowni Państwo,
Klub Hodowców Kanarków Kształtnych zaprasza wszystkich hodowców kanarków kształtnych do czynnego uczestnictwa w jubileuszowej, dwudziestej wystawie.
Wasza przynależność organizacyjna nie ma dla nas znaczenia. Szczególnie miło będzie nam gościć wystawców, którzy bardzo często czynnie uczestniczą w organizowanych przez nasz Klub wystawach.
Na tę jubileuszową wystawę Klub zaprosił do oceny ptaków sędziów z niemieckiego związku DKB, uatrakcyjniając tym samym wystawę, a jednocześnie dając możliwość naszym sędziom na zaprezentowanie swoich kanarków. Ma to duże znaczenie w kontekście tegorocznych Ornitologicznych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Holandii i na które (po sukcesie członków PFO w Cesenie) wielu z nas się z ptakami wybiera.
Wszystkie informacje dotyczące tegorocznej wystawy kanarków kształtnych oraz formularz zgłoszenia ptaków znajduje się w dziale WYSTAWY !!!

Ptaki do konkursów przyjmuje Tomek Balcarek na skrzynkę pocztową:
Sprawozdanie z zebrania członków Klubu

Zebranie członków KHKK odbyło sie w niedzielę 02 września 2018 roku w MDK w Łaziskach Górnych.
Omówiono sprawy związane z organizacją XX Pucharu Polski Kanarków Kształtnych. Dopracowano regulamin konkursu i wystawy, rozdzielono prace pomiędzy członków Klubu, obecnych na zebraniu.
W związku ze znikomym zainteresowaniem wystawców w dwóch poprzednich latach, zrezygnowano z organizacji konkursu pod nazwą Przegląd Hodowli Ptaków Członków KHKK. Tym samym do tegorocznych konkursów przyjmowane bedą tylko kanarki kształtne.
Raz jeszcze zapraszamy do zgłaszania ptaków do konkursów przez wszystkich hodowców kanarków kształtnych, niezależnie od przynależności organizacyjnej.


Decyzja w sprawie zakupu obrączek na rok 2019 - pierwszy termin !!!.

W związku z wyznaczonym przez Radę PFO na 30 września 2018 roku terminem składania pierwszego zamówienia na obrączki na rok 2019 przez stowarzyszenia członkowskie PFO, Zarząd KHKK zobowiązuje swoich członków do składania zamówień na obrączki do dnia 25 września 2018 roku.
Zamówienia złożone po tej dacie zostaną zrealizowane w następnym terminie.
Zamówienia przyjmuje skarbnik KHKK p. Anna Krasoń.
Wpłaty za zamówione obrączki należy dokonywać na konto KHKK.
Nr konta bankowgo: ING Bank Śląski 24 1050 1634 1000 0090 7370 5940

Ceny na rok 2019 nie uległy zmianie i kształtują się następująco:
- 2 - 4,5 (mm) = 0.95 zł
- 5 - 6,5 (mm)= 1.10 zł
- 7 - 7,5 (mm)= 1.45 zł
- 8 - 11 (mm) = 2.30 zł
- 8 - 18 (mm) nierdzewne = 3.40 zł


81 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski ogłoszone !!!

Tekst alternatywny 15 sierpnia 2018 roku ukazał się plakat ogłaszający termin tegorocznych 81 Ornitologicznych Mistrzostw Polski. Wydaje się, że niezmiernie ważną informają dla potencjalnych wystawców ptaków jest ta o zagranicznych sędziach zaproszonych do oceny ptaków.
Rzecz jest o tyle ważna, że tegoroczne Ornitologiczne Mistrzostwa Świata odbędą się w Holandii, a tam wybiera się spora grupa hodowców zrzeszonych w PFO. Warto więc skonfrontować oceny ptaków na kilku wystawach ocenianych przez sędziów z różnych krajów zrzeszonych w C.O.M.
Niecierpliwie czekać będziemy na kolejne informacje dotyczące Mistrzostw organizowanych przez Polską Federację Ornitologiczną.

p.s. W tym roku ptaki na XX Pucharze Polski Kanarków Kształtnych oceniać będą sędziowie z niemieckiego DKB.


Pierwszy numer kwartalnika PTAKI HOBBY

Tekst alternatywny Polska Federacja Ornitologiczna wydała pierwszy numer kwartalnika PTAKI HOBBY. Hodowcy zrzeszeni w stowarzyszeniach członkowskich PFO otrzymali je za darmo. Kwartalnik zawiera kilka wartościowych artykułów, w tym o kanarkach kształtnych takich jak kędzierzawy paryski i kędzierzawy padewski. Jest też zaprezentowana nowa rasa kanarków kształtnych, która nie została jeszcze zatwierdzona przez C.O.M.
Szeroko opisane zostały na łamach czasopisma przez naszego członka honorowego prof. Marka Łabaja kanarki białe. Znalazł się też artykuł opisujacy hodowlę czyży.
Nie zabrakło wywiadu z prezydent PFO p. Justyną Krawczyk.
Hodowcy ptaków zapewne z niecierpliwością czekają na następny numer kwartalnika, w którym znaleźć się mają między innymi informacje o naszym Klubie.
Radzie programowej, redaktorom, autorom tekstów i wszystkim którzy przyczynili się do wydania kwartalnika składamy serdeczne podziękowania.


Decyzja w sprawie zakupu obrączek na rok 2018 - trzeci termin !!!.

Trzeci termin zamawiania obrączek dla ptaków na rok hodowlany 2018 został wyznaczony przez Radę PFO na ostatniego dnia marca 2018 roku.
W związku z koniecznością wprowadzenia danych do platformy, uprzejmie prosimy członków KHKK o składanie zamówień do dnia 25 marca 2018
Zamówienia przyjmuje skarbnik KHKK p. Anna Krasoń telefonicznie lub drogą e-mailową.


Walne Zebranie Członków KHKK.

Zebranie odbedzie się dnia 18 marca 2018 roku w restauracji CARO w Łaziskach Górnych, ulica Dworcowa 26.
Rozpoczęcie o godz. 12.00.
Zawiadomienie o Walnym wraz z porządkiem obrad członkowie Klubu otrzymali drogą listowną.


Zebranie styczniowe członków KHKK.

Zebranie odbyło się w niedzielę 28 stycznia 2018 roku w siedzibie Klubu.

Krótka relacja i kilka zdjęć umieszczonych zostało pod adresem facebookowym Klubu.


Decyzja w sprawie zakupu obrączek na rok 2018 - drugi termin !!!.

Drugi termin zamawiania obrączek dla ptaków na rok hodowlany 2018 został wyznaczony przez Radę PFO na ostatniego dnia stycznia 2018 roku.
W związku z koniecznością wprowadzenia danych do platformy, uprzejmie prosimy członków KHKK o składanie zamówień do dnia 26 stycznia 2018
Zamówienia przyjmuje skarbnik KHKK p. Anna Krasoń telefonicznie lub drogą e-mailową.


Ornitologiczne Mistrzostwa Świata Cesena 2018 - są medale !!!!!!!!!

Hodowcy Polskiej Federacji Ornitologicznej zdobyli na Ornitologicznych Mistrzostwach Świata w Cesenie 8 medali !
W ilości tej są trzy złote, trzy srebrne i 2 brązowe krążki.
W interesującej nas szczególnie grupie kanarków kształtnych srebrny medal zdobył p. Dariusz Stępień za bordery miniaturowe w kolekcjach.
Srebrny medal zdobył również p. Maciej Materek w glosterach (pojedynki).
Brązowy medal w rasie gloster zdobył p. Wiesław Rozynek (kolekcja).
Wszystkim wystawcom ptaków, którzy reprezentowali w konkursach naszą federację składamy gorące podziękowania.

Klasyfikacje mistrzostw opublikowane na stronie internetowej www.cesena2018.com

Katalog mistrzostw
Klasyfikacja medalowa w klasach wystawowych
Klasyfikacja medalowa państw
Medale zdobyte przez poszczególnych wystawców
  1. AKTUALNOŚCI - powrót do strony 1
  2. AKTUALNOŚCI - przejście do strony 3
  3. AKTUALNOŚCI - przejście do strony 4

Siedziba
Czasopisma


Handel


Stowarzyszenia PFO


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015. Zaprojektowane przez Mateusza Zygadło
Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.