INFORMACJE O WYSTAWACH I RELACJE Z WYSTAW

XX Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2018

W sobotę, 27 października 2018 roku rozdano nagrody najlepszym wystawcom kanarków kształtnych, którzy uczestniczyli w XX Pucharze Polski Kanarków Kształtnych. Na ceremonii wręczenia nagród obecna była prezydent PFO pani Justyna Krawczyk oraz wiceprezydent do spraw hodowlanych pan Jan Kamiński.

Tekst alternatywny
Poniżej kilka statystyk z wystawy 2018.
1. Kanarki kształtne oceniali sędziowie z Niemiec, którzy zaprosili nasze stowarzyszenie, a raczej członków naszego stowarzyszenia do wystawiania ptaków u siebie. Być może wyniknie z tego jakaś głębsza współpraca. Zarząd Klubu będzie nad tym pracował.
2. Kanarki do konkursów zgłosiło 34 wystawców ptaków.
3. Do konkursów zgłoszonych zostało 51 kolekcji kanarków kształtnych i 156 ptaków w pojedynkach. Razem stanowi to 360 ptaków.
4. Zdobywcą Pucharu Polski Kanarków Kształtnych oraz Pucharu Ueffinga został p. Wojciech Kościelniak.
5. Najwyżej ocenioną kolekcją kanarków ( 375 pkt.) została kolekcja glosterów gładkich zielonych szeków (ponad 50% melaniny), której właścicielem jest p. Wojciech Kościelniak.
6. Najwyżej ocenionym kanarkiem pojedynczym został gloster gładki zielony szek (ponad 50% melaniny), którego właścicielem jest p. Jacek Dybich.

Tekst alternatywny Niemieccy sędziowie wraz z członkami zarządu Klubu oraz ekipą wystawców ptaków na pamiątkowej fotce.


Tekst alternatywny Dla wystawców ptaków, z okazji dwudziestej wystawy kanarków kształtnych, organizowanej przez Klub Hodowców Kanarków Kształtnych w Łaziskach Górnych przygotowano drobne upominki.
Każdy wystawca otrzymał opisaną papierową torbę, a w niej kalendarz ścienny na rok 2019, zeszyt lęgów ptaków na następny sezon hodowlany, długopis z klubowym nadrukiem oraz smycz ze specjalnie wykonanym identyfikatorem z napisem "WYSTAWCA PTAKÓW".
Członkowie Klubu, nie wystawiający ptaków, którzy obecni byli na wystawie otrzymali torby papierowe, długopisy, zeszyty lęgów ptaków, kalendarze na rok 2019 oraz smycze z identyfikatorami z napisem "CZŁONEK KHKK".
Wystawcom kanarków kształtnych życzymy wysokich ocen swoich pupili, dyplomów, pucharów i medali na następnych konkursach ptaków, a do nas zapraszamy za rok.


80 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski - Czeladź 2017

80 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski w Czeladzi dobiegają końca.
Do konkursów zgłoszono w sumie 2138 ptaków w tym 375 kolekcji ptaków i 638 ptaków pojedynczych.
Zaprezentowane zostały chyba wszystkie klasy wystawowe. Swój udział zaznaczyli także członkowie Klubu Hodowców Kanarków Kształtnych, zdobywając kilka tytułów Mistrza Polski a także I i II Wicemistrza Polski.

XIX Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2017
II Przegląd Hodowli Ptaków Członków KHKK - Łaziska Górne 2017

22 października zakończyła się wystawa kanarków kształtnych zorganizowana przez nasz Klub. Do konkursów ptaki zgłosiło 24 wystawców.
Sędziowie ocenili 49 kolekcji i 117 ptaków pojedynczych.
Puchar Polski Kanarków Kształtnych i Puchar Ueffinga zdobył Pan Wojciech Kościelniak.
Zdobywcą nagrody "Super Ptak Przeglądu Ptaków Członków KHKK" został Pan Andrzej Krasoń. Nagrodę otrzymał za kanarka zółtego nieintensywnego.
W tym roku Klub odstąpił od wcześniejszego zgłaszania ptaków do konkursów. Nie został też wydrukowany katalog z wystawy, w zamian za to każdy zainteresowany będzie mógł sobie pobrać katalog ze strony internetowej naszego Klubu.
Tym samym wystawcy nie ponieśli kosztu zakupu katalogu.
Czy taka forma zostanie zaakceptowana przez wystawców ptaków ? Zarząd czeka na opinie i uwagi.

Poniżej kilka zdjęć z wystawy.Ornitologiczne Mistrzostwa Polski w Czeladzi 2016 - udział naszych członków

Informujemy, że czynny udział w OMP w Czeladzi w 2016 roku wzięło 11 członków naszego Klubu, zdobywając tytuły Mistrzów, I Wiecemistrzów i II Wicemistrzów Polski.


XVIII Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2016

Już po wystawie. W niedzielę odbyło się wręczenie nagród, oddanie ptaków ich właścicielom i sprzątanie sal wystawowych.
Teraz nadszedł czas na uzupełnienie danych statystycznych oraz podsumowanie wystawy.
Zanim to się jednak stanie, Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowanie wszystkim trzydziestu wystawcom ptaków oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznej wystawy i tym wszystkim, którzy w dniach wystawowych zaangażowali się w pomoc Zarządowi.
Dziękujemy włodarzom miasta Łaziska Górne za pomoc w zakupie nagród, dziękujemy MDK za użyczenie nam sal wystawowych, dziękujemy czasopismom Fauna&flora oraz NovaExota za umieszczenie informacji o naszej wystawie w wymienionych miesięcznikach, dziękujemy właścicielowi czeskiej firmy za postawienie stoiska handlowego na terenie Domu Kultury.
Wszystkich zapraszamy do nas w roku 2017.

78 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski - Czeladź 2015

11 grudnia 2015 roku jest pierwszym dniem otwartym na OMP w Czeladzi. Wystawcy zgłosili do konkursu 2050 ptaków, co jest liczbą mniejszą od roku ubiegłego o około 40 ptaków, w skali procentowej jest to jednak różnica bardzo mała.
W zakończonej części konkursowej mistrzostw, Klub Hodowców Kanarków Kształtnych w konkursie reprezentowało klikunastu członków:

Za reprezentowanie Klubu na tak ważnej imprezie ornitologicznej i zdobyte tytuły Mistrzów Polski, I Wicemistrzów Polski oraz II Wicemistrzów Polski Zarząd KHKK składa w/w członkom Klubu serdeczne podziękowania.XVII Puchar Polski Kanarków Kształtnych - Łaziska Górne 2015

Ceremonią wręczenia nagród wystawcom i dzieciom - laureatom konkursu plastycznego zatytułowanego "Mój przyjaciel ptak" zakończyła się wystawa kanarków kształtnych w Łaziskach Górnych.
Niestety, w tym roku przegraliśmy z wyborami parlamentarnymi w Polsce, bo przecież wystawę zaplanowaliśmy (i zaklepaliśmy termin) na październik tego roku, a że w tym zaplanowanym terminie ogłoszono wybory to zrobił sie nam duży problem. Terminem zastępczym jaki nam zaproponowano był ostatni tydzień listopada. Niestety, koniec listopada to nie jest dobry termin dla hodowców, szczególnie tych, reprezentujących inne stowarzyszenia, bo w tym czasie jest właśnie najwięcej wystaw w ich macierzystych stowarzyszeniach a rozdwoic się trudno. Poza tym za tydzień trzeba zawieźc ptaki na Ornitologiczne Mistrzostwa Polski.
No właśnie, wszystko to razem wzięte zadziałało niekorzystnie dla Klubu.
Trzysta pięcdziesiąt ptaków, zgłoszonych przez 29 wystawców mówi samo za siebie. Po prostu "mało", dawno tak nie było !!!
A co z pozytywów ?
Nie zmalała ilośc klas wystawowych w stosunku do lat poprzednich. Można było zobaczyc po kilku latach przerwy Kędzierzawe garbusy włoskie.
Zgłoszona została kolekcja kanarków Melado Tenerfeno.
Ptaki ocenione zostały na nowych kartach ocen, znacznie lepiej się prezentujących na sali wystawowej od kart poprzednich.
Zdecydowaliśmy się karty ocen zalaminowac i tak zrobiliśmy. Dzięki temu wystawcy otrzymali je zabezpieczone przed zabrudzeniem.
Mieliśmy w końcu w tym roku na terenie wystawy firmę zoologiczną. Produkty firmy Quiko zaprezentowała i sprzedawała hodowcom ptaków firma MARWET z Radomska.
Przedstawicielka firmy MARWET wręczyła kilku wystawcom ptaków kupony wartości 50 PLN każdy, upoważniające do zakupu towarów na stoisku firmowym. Nagrodzeni wystawcy na pewno się ucieszyli, a Klub jest zadowolony, że po kilku latach bez stoiska handlowego na Pucharach Polski Kanarków Kształtnych, mieliśmy w końcu stoisko handlowe.
Firmie MARWET z Radomska za aktywnośc na ptasim rynku serdecznie dziękujemy i za rok zapraszamy.
Nagrody wystawcom wręczył z-ca Burmistrza miasta Łaziska Górne pan Jan Ratka.
Dzieciom - laureatom konkursu plastycznego pamiątkowe dyplomy, medale i słodycze wręczyli przedstawiciele Zarządu Klubu.
Najważniejsze trofea - Puchar Polski Kanarków Kształtnych oraz Puchar Ueffinga zdobył w tym roku pan Wojciech Kościelniak. Tak więc po rocznym pobycie w Krakowie Puchar Ueffinga wrócił do Łazisk Górnych.
Zarząd KHKK serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznej wystawy, a szczególnie osobom nie będącym członkami KHKK, które pomagały nam w trakcie trwania wystawy
  1. WYSTAWY - strona 2
  2. AKTUALNOŚCI - strona 1

Siedziba
Czasopisma


Handel


Stowarzyszenia PFO


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015. Zaprojektowane przez Mateusza Zygadło
Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.